Jak provést test snášenlivosti? Otestujte snadno svou kosmetiku

Začínáte s korejskou péčí a nejste si jistá, jestli vám bude nová kosmetika vyhovovat? Nejlepší je si jí pořádně vyzkoušet! Dozvíte se tak víc nejen o účincích produktů, ale také o své vlastní pokožce. Jak ale na to? S tím vám hned poradíme.

Proč je test snášenlivosti nutný?

Kosmetické produkty jsou vždy spojením mnoha složek, které ovlivňují nejen jejich účinnost, ale také konzistenci, vstřebávání nebo třeba vůně. V ideálním případě společně vytváření harmonický celek, který vám pomáhá na cestě za krásnou pletí. 

Každá pleť je však jedinečná a co sedne jedné, nemusí vyhovovat druhé, proto je důležité u každé (i velmi kvalitní) kosmetiky provádět test snášelivosti

Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě začervenání či alergické reakce.

Jak otestovat svou kosmetiku?

Určitě je dobré začít nákupem vzorečků, které jsou cenově nenáročné a navíc obsahují perfektní množství kosmetického přípravku pro provedení testu.

Jakmile máte svou novou kosmetiku vybranou a hezky doma, pak už je provedení testu jednoduché. 

  1. Vyberte místo, kde je nepravděpodobné, že byste si aplikovanou kosmetiku omylem smyla nebo setřela (např. na vnitřní stranu paže nebo v ohybu lokte).
  2. Poté kosmetický produkt aplikujte ve stejně silné vrstvě, v jaké ho plánujete používat.
  3. Následně nechte kosmetiku působit. U čistících balzámů, olejíčků, pěn, gelů a peelingů stačí 5 minut. U nesmývatelné kosmetiky pak je nejlepší nechat ji na pokožce působit 24 hodin.
  4. Pokud uvidíte po uplynutí této doby na pokožce reakci jako je zarudnutí, pálení nebo svědění, pak přípravek ihned smyjte. V opačném případě můžete svou kosmetiku s klidem začít používat.

V případě, že se objeví podráždění stačí vrstvu kosmetiky omýt a pokožka se do 24 hodin sama zklidní. V případě reakce, která se ani za tuto dobu nezmírní, doporučujeme raději kontaktovat dermatologa.

Smyslem korejské kosmetiky je dopřávat pleti péči, která jí udělá krásnou doslova zevniř. Právě proto se v ní obvykle nevyskytují prokazatelně dráždivé chemické složky, ale naopak se snaží čerpat maximum svých účinků z přírody. Každý produkt je však jedinečný a ke každému zkrášlujícímu cíli vede cesta skrze jiné složky, proto je vždy nejlepší vnímat, co nejlépe vyhovuje přímo vaší pokožce. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz