Mluvíme            

Daeng Gi Meo Ri: Konec vypadávání vlasů s tradičními bylinkami

Daeng Gi Meo Ri (댕기 머리) je vlasová kosmetika založená na tradičních korejských recepturách. Hlavním cílem této značky je omezit nadměrné vypadávání vlasů, podpořit zdraví pokožky hlavy a poskytnout zpevňující a vyživující péči všem typům vlasů. Nově ji najdete také u nás v KEEO, tak se s ní pojďme blíže seznámit.

Co najdete ve složení vlasové kosmetiky Daeng Gi Meo Ri?

Inspirace pro název značky je daenggi, tradiční ozdobná stuha do vlasů, která navíc vypovídala o dostupnosti nebo věku nositelky. Mladé a svobodné dívky nosily různé druhy daenggi na konci copů, existují však stuhy speciálně pro nevěsty, vdané ženy i členky císařského dvora. Obzvlášť během dynastie Joseon bylo zakázáno si vlasy stříhat kvůli přesvědčení, že jsou darem od rodičů. Proto bylo důležité dlouhé vlasy správně udržovat a následně ozdobit stuhou daenggi.

Daenggi

Zdroj: Wikipedia

Daeng Gi Meo Ri pečuje o vlasy pomocí tradičních receptur, které se skládají až ze 30 bylin a rostlin používaných v tradiční korejské medicíně. Většina produktů obsahuje až 33% bylinné směsi pro maximální účinek. Některé již určitě znáte, např. ženšen, chryzantému, pelyněk a zelený čaj. Ženšen je pro vlasy obzvlášť výživující, navíc pomáhá zabránit jejich nadměrnému vypadávání.

Tradiční asijská medicína však využívá spoustu nám méně známých rostlin, které také naleznete v korejské vlasové kosmetice. Jde o eoseongcho (touleň), rehmánii, listy túje, extrakt z kůry morušovníku, olej z japonské kamélie, rdesno mnohokvěté a další. 

Aby se však značka neopírala jen o tradiční metody, kombinuje je s ověřenými moderními složkami. Patří mezi ně panthenol, lecitin, ceramidy i skvalan pro své vynikající hydratační schopnosti na suché vlasy i pokožku hlavy. Hydrolyzovaný keratin a proteiny zase posilují strukturu tenkých vlasů, aby vydržely pevné a zdravé od kořínků až po konečky.

daeng gi moriZdroj: K-health.com

Řada Dlae Soo s ženšenem proti vypadávání vlasů

Podpořte pokožku hlavy a zabraňte nadměrnému vypadávání vlasů s řadou Dlae Soo. Ta využívá kombinaci 8 bylinných extraktů, především kvalitního červeného ženšenu, který prokrvuje pokožku hlavy a podporuje růst zdravějších vlasů. Začněte Dlae Soo šamponem a kondicionérem pro mytí i posílení oslabených lámavých vlasů. Několikrát týdně pak použijte intenzivní hydratační masku na vlasy, která nejen vyživuje a chrání, ale také uhlazuje roztřepené konečky a dodává vlasům hebkost. 

Prémiová řada Ki Gold

Šampon Ki Gold využívá směs tradičních bylin na podporu zdraví pokožky hlavy. Mezi ty nejvýznamnější patří ženšen, zelený čaj, lékořice a mentol. Použité byliny se louhovaly po 72 hodin pro co nejvyšší koncentraci prospěšných látek. Hydratovaná pokožka hlavy bude bez lupů, méně mastná a svěží. Napomáhá také k lesklejším a zářivým vlasům.

Šampony pro mastné nebo poškozené vlasy

Daeng Gi Meo Ri nabízí také šampony proti vypadávání vlasů, které jsou přizpůsobené dalším potřebám vašich vlasů. Šampon pro mastné vlasy s kofeinem prokrvuje pokožku hlavy a stimuluje růst už při mytí, aniž by zbytečně zatěžoval rychle se mastící vlasy. 38% bylinných výtažků pomáhá vlasy obnovit, hydratovat a zjemnit. Pokud rádi střídáte barvy a styling teplem je na vašem každodenním programu, můžete růst vlasů podpořit šamponem pro poškozené vlasy. I tady najdete komplex léčivých bylin a složek, které doplní výživu a dá vlasům novou sílu.

 

Zdroj úvodní fotky: CMN.co.kr

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz