Mluvíme            

5 krémů pro viditelně krásnější vzhled

Krémy jsou velmi přístupnou a oblíbenou formou péče o pleť. I ti z nás, kteří si vždy vymyslí nějakou lepší činnost než věnovat se péči o pleť, si už povětšinou zvykli ošetřit svou pokožku alespoň jednou denně hydratačním krémem. Pojďme se proto společně podívat na skvělé krémy, které perfektně završí pečující rutinu a poskytnou maximální péči i v jediném kroku, když zrovna máte “liný den”.

Proč je důležité krém používat

Každodenní hydratace je pro krásnou a vyváženou pleť nadmíru důležitá, přesto ji někteří považují spíše za estetický zvyk. Naše pokožka je největším orgánem těla a vyžaduje pravidelnou péči, kterou jí ochráníme před poškozením. Každodenní hydratace může snížit riziko extrémní suchosti nebo mastnoty. Oba tyto extrémy jsou pro pleť škodlivé a způsobují běžné kožní problémy, jako je akné. 

Přestože samotný krém se bez předchozích pečujících kroků, nemůže do pokožky dokonale a beze ztrát vstřebat, vhodným výběrem může svou pokožku laskat a snadno jí poskytnout přiměřenou péči každý den.

 

Krém pro suchou pleť 

Suchá typ pleti vzniká, když pokožka příliš rychle ztrácí vláhu a dostává se tím do stavu dehydratace. V jeho důsledku se mohou na pokožce vytvářet drsné plošky nebo šupinky, které může provázet svědění a napětí. 

Nejlepší péči poskytnete suché pokožce kosmetikou s obsahem kyseliny hyaluronové, která dokáže navázat až o 1000násobek více vody než je její hmotnost. Pokožka je tak díky ní dlouhodobě a silně hydratovaná.

Hyaluronic Acid Intensive Cream

hyaluroniccream 01 1080x

Tento intenzivně hydratační krém s kyselinou hyaluronovou uzamyká hydrataci v pokožce, čímž ji chrání před vysoušením. Krásně se vstřebává bez zatížení nebo mastného pocitu. Pleť je po jeho použití hebká jako obláček a udržuje si dlouhodobě hydratovaný vzhled.

 

Krém proti vráskám

Naše pleť je s přibývajícím věkem vystavena mnoha vlivům: slunci, nepříznivému počasí a špatným návykům. Ty jsou pak příčinou jejího poškozování a postupného vzniku známek stárnutí jako jsou vrásky a pigmentové skvrny. S podporou přirozené schopnosti regenerace však můžete udržet svou pleť déle pružnou a svěží.

V oblasti podpory obnovujících a omlazujících schopností pokožky je špičkou hlemýždí mucin. Kromě toho má výborné hydratační účinky a zklidňující efekt, čímž se stavá skvělou volbou i pro péči o cilivou pokožku.

Prime Youth Black Snail Repair Cream

Holika Holika Prime Youth Black Snail Repair Eye Cream – BetterSkin

Tento luxusní krém obsahuje mucinový filtrát od černých hlemýžďů, který výživujícími účinky až 10x převyšuje běžný mucin. Má silné antioxidační účinky, který chrání buňky před poškozením a předčasným stárnutím. Zároveň vyrovnává barvu pleti a zesvětluje pigmentaci. Skrze obnovení kvality kolagenových a elastinových vláken pokožky dokáže pleť viditelně omlazovat a dodává jí pevný vzhled.

 

Krém pro citlivou pleť

Zvýšená citlivost pokožky je poměrně běžný stav a znamená, že vaše pleť je náchylnější k reakcím, jako je zarudnutí a podráždění. Většina lidí, kteří mají citlivou pokožku, pozoruje občasné nebo časté svědění, pálení a výrazné začervenání.

Skvělou ingrediencí specifickou pro korejskou kosmetiku je centella asiatica (pupečník asijský), která má jemné zklidňující účinky, napomáhá pokožku hydratovat a zároveň skrze antioxidační procesy povzbuzuje obnovující vlastnosti pokožky.

Rich Moist Soothing Cream

Rich Moist Soothing Cream

Tento krém posiluje přirozenou hydratační bariéru pokožky a zvyšuje schopnost obnovovat buňky. Díky obsahu pupečníku asijského uspišuje zklidňující efekt a navrací pokožce pocit maximálního pohodlí. Jeho textura je nelepivá a snadno roztíratelná, čímž umožňuje rychlé a účinné vstřebávání.

 

Krém pro mastnou pleť

Mastná pleť vzniká, když mazové žlázy v pokožce produkují příliš mnoho kožního mazu. Kožní maz (sebum) je voskovitá, mastná látka, která hydratuje pokožku, dodává jí elasticitu a chrání ji před poškozením. Pro udržení správných funkcí pokožky je produkce kožního mazu nezbytná, pokud je ho však příliš mnoho může vést k ucpávání pórů a vzniku akné.

Dlouho jsme byli zvyklí na to, že kosmetika pro mastnou pleť obsahuje alkohol a další látky, které pokožku nadmíru vysušují. Po jejich nanesení pak obvykle byla pleť stažená a po pár hodinách se na ní mastný film znovu objevi, často v ještě větší intenzitě. I kosmetika pro mastnou pleť by měla mít především hydratační charakter a nikdy by neměla vysušovat! Při výběry se zaměřujte na lehkou texturu, která se do pokožky snadno vstřebává.

Less On Skin Cream

Amazon.com : Holika Holika Less on Skin Cream 100ml 3.38 fl.oz. … : Beauty  & Personal Care

Krém z řady Less On Skin je speciálně uzpůsobený pro péči o mastící se pokožku. Má lehkou texturu, která se okamžitě vstřebává a neucpává póry, díky tomu při jeho používání nehrozí zvýšené riziko vzniku akné ani černých teček. Tento krém má uvolňující účinky a minimalizuje nepříjemné pocity na pleti.

 

Krém pro problematickou a smíšenou pleť

Častou příčinou vzniku černých teček a akné je ucpávání pórů. To je způsobeno tvorbou kožního mazu, který zachytí a následně zapouzdří drobné nečistoty a nahromaděné odumřelé kožní buňky. Výsledkem je vznik černých teček pupínků

V případě problematické pokožky je tak nejlepší volbou používat exfoliační kosmetiku, která čerpá z účinků ovocných kyselin AHA a BHA. Ty dokáží jemně a bez mechanického poškozování čistit pleť od odumřelých kožních buněk i vnějších nečistot a přechází vzniku akné

AHA/BHA Vitamin C Daily Cream

refreshcream thum 720x

Tento krém je skvělý pro posílení problematické a aknózní pleti. Dodává jí čistý a svěží vzhled a dává sbohem nedokonalostem. Hedvábná a lehká textura umožňuje rychlé vstřebávání a zklidnění pleti bez ucpávání pórů. Navíc překrásně rozjasňuje vzhled pokožky.

 

Všechny zmíněné krémy je možné používat při denní i večerní péči o pleť. Při ranní pečující ruině se však navíc doporučuje nanést po hydratačním krému ještě opalovací nebo BB krém s SPF a celoročně tak svou pokožku chránit před poškozením UV zářením

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz