Mluvíme            

Jak pečovat o pleť na podzim: 5 tipů

Přechodné podzimní počasí ovlivňuje naši náladu, šatník i pokožku. Ještě úplně nemrzne, takže není třeba nanášet centimetr krému každé ráno, zároveň však odzvonilo lehkým gelům a svěží letní kosmetice. Tady najdete několik tipů, jak efektivně pečovat o pleť během podzimu.

TIP #1 Není důvod odložit SPF

Ačkoliv slunce bude svítit čím dál méně, jeho negativní dopad na pokožku se tolik nezmění. Už se sice nespálíte, ale opalovací krém s UVA ochranou je pořád vaší nejlepší zbraní proti předčasnému stárnutí pleti, tvorbě hlubokých vrásek a pigmentových skvrn. Pamatujte, UVA paprsky pronikají i přes mraky, takže vás pochmurné počasí neochrání.

Vyzkoušejte: Heimish Artless Glow Base SPF 50+ PA+++

TIP #2 Výživné, ale ne nutně hutné textury

V zimě mnoho z nás přejde na hutnější krémy, které dodají pokožce sužované mrazem pořádnou dávku hydratace a výživných olejů. Neznamená to však, že je ideální přejít na mastné krémy s prvním nažloutlým listím. Spíše začněte pozvolně přecházet na výživnější krémy, které nezahltí pokožku zvyklou na svěží letní kosmetiku, ale dodají dostatečnou hydrataci. Korejské emulze jsou pro tento případ ideální – mají odlehčenou tekutou texturu, přesto efektivně vyživují pleť.

Vyzkoušejte: Mizon Collagen Power Lifting Emulsion

TIP #3 Čas na peeling s kyselinami

Protože chemický peeling s AHA, BHA kyselinami nebo retinolem výrazně zvyšuje citlivost na slunce, v létě se doporučuje jejich používání omezit. Na podzim se však můžete opět rozjet. Zvolený peeling aplikujte večer a nezapomeňte každý den nosit opalovací krém. AHA kyselina se navíc dá účinně použít na zesvětlení pigmentových skvrn na obličeji i na těle, čímž zároveň můžete podpořit rovnoměrné zesvětlení letního opálení.

Vyzkoušejte: Mizon AHA 8% Peeling Serum

TIP #4 Kyselina hyaluronová je váš nejlepší přítel

Během tohoto přechodného období se pleť musí vyrovnat s náhlou změnou teploty a vlhkosti vzduchu. Navíc se začíná topit a všechny tyto faktory přispívají k dehydrataci pleti. To znamená, že je pleť na povrchu lehce mastná, ale zároveň působí vysušeně a žíznivě, dokonce může tvořit šupinky. Na dehydrataci se vaším nejlepším přítelem stane kyselina hyaluronová. Ideálně ji vyhledejte v koncentrovaném séru a svou ranní rutinu doplňte o krém, který ji obsahuje.

Vyzkoušejte: COSRX Hydrium Triple Hyaluronic Moisture Ampoule 

TIP #5 Nastolte rovnováhu pomocí masek

V souvislosti s předchozím tipem, další způsob jak pomoct dehydratované pleti zpět k rovnováze je pravidelná aplikace plátýnkových či smývatelných masek. Zkuste masky aplikovat 1–3× týdně. Tyto tipy můžete kombinovat volbou masek s kyselinou hyaluronovou nebo AHA/BHA kyselinami. Pokud se změny v počasí začaly na vaší pleti projevovat podrážděním, zvolte zklidňující masky s aloe vera nebo zeleným čajem. 

Vyzkoušejte: Skin Rescuer Mask Sheet - Hyaluronic Acid

Zdroj fotky: StyleNanda

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz