Mluvíme česky   WE SPEAK ENGLISH   Розмовляємо українською   Говорим по-русски

Od jogurtu ke zdravé pleti: jak fungují probiotika v kosmetice?

holikaholika_mechnikov_probiotics2

Nově u nás najdete řadu kosmetiky s probiotiky, Mechnikov’s Probiotics Formula od Holika Holika. Nejenže se opírá o nejnovější výzkum, ale jedná se o jeden z nejaktuálnějších kosmetických trendů. Čím jsou probiotika tak vyjímečná a jak vlastně fungují na pleti?

Co jsou probiotika?

Určitě jste o nich slyšeli, jen ve zcela odlišném kontextu než je kosmetika. 

Probiotika jsou mikroorganismy, respektive bakterie, žijící v lidském střevě. Proto o nich nejčastěji slyšíte u jogurtů a v lékárně. Jsou to ty “hodné” bakterie, které pomáhají zdravému chodu našeho těla. Jejich opakem jsou antibiotika, která naopak ničí jiné mikroorganismy. Pokud vám probiotika chybí a zařadíte je do svého jídelníčku, můžete opět nastolit rovnováhu mezi užitečnými a škodlivými bakteriemi, čímž předejdete spoustě zažívacích potíží.

Jak fungují probiotika v kosmetice?

Velmi podobně! Na pleti také máme živé prostředí pro bakterie. Ačkoliv slovo bakterie vyvolává spíše negativní asociace, pleť má spoustu svých dobrých bakterií, které ty špatné udržují na uzdě, aby pleť dále zdravě fungovala. Přidání pleti prospěšných probiotik do naší kosmetické rutiny tedy funguje podobně, jako když si dáme jogurt - chceme přispět rovnováze bakterií na pleti. Pleť je pak schopná používat své přirozené obranné mechanismy proti škodlivým vlivům. 

Jenže každý máme toto prostředí na pokožce zcela jiné. Faktory, které rovnováhu narušují, také mají jiný účinek na každého. Jsou jimi například znečištěné ovzduší, jídelníček nebo příliš dráždivá kosmetika. Někomu zkrátka naskáčou pupínky po kousku čokolády, někdo má zase krásnou pleť, i když ji umývá šamponem.

Jaké jsou výhody používání probiotik na pleť?

Nanesením kosmetiky s probiotiky tedy podpoříme přirozené funkce pleti. Jaké funkce to jsou? 

  • Zdravá pleť s vyváženým prostředím pro bakterie je odolnější proti stresu z okolního prostředí, jako je znečištěný vzduch a UV záření. 
  • Zvýšená odolnost také omezí citlivost a červenání, protože pleť nebude natolik vyprovokována k reakci. Probiotika tedy mohou pomoci i na růžovku a ekzémy.
  • Probiotika přispějí k funkci hydratační bariéry, která zabraňuje vysoušení a udržuje pleť hydratovanou. Tím se zároveň zmírní viditelné známky suché pleti, jako je napnutá pleť a jemné vrásky. 
  • Prostředí zdravé pleti je mírně kyselé, což dokáže zlikvidovat škodlivé bakterie žijící na vyšším pH. Tohle je obzvlášť důležité při tvorbě akné, jelikož bakterie způsobující pupínky nesnáší kyselé prostředí.
holikaholika_mechnikov_probiotics3

Vyzkoušejte: Mechnikov’s Probiotics Formula

Celá řáda obsahuje 4 druhy probiotik, vitamín B3 a kyselinu hyaluronovou pro maximálně účinný koktejl. Nebo spíš jogurt.

Mechnikov's Probiotics Formula Hydrating Toner

Hydratační tonikum pomůže vstřebávání dalších prospěšných látek a intenzivně hydratuje bez lepivého filmu.

Mechnikov's Probiotics Formula Renewing Serum

Olejové regenerační sérum zatočí nejen se suchou pletí, ale zároveň přináší všechny výhody probiotik. 

Mechnikov's Probiotics Formula Balancing Emulsion

Emulze je lehký hydratační krém, který texturou připomíná jogurt!

Mechnikov's Probiotics Formula Radiance Cream

Hydratační krém rozzáří pleť díky probiotikům. Navíc obsahuje vodu se zvýšeným obsahem kyslíku a vytváří v krabičce jemné bublinky.

Mechnikov's Probiotics Formula Brightening Mask Sheet

Plátýnková maska také obsahuje probiotika a rozjasní pleť, když potřebujete instantní výsledek.

 

Zdroj fotek: Oficiální instagram Holika Holika

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz