Novinky

Návod pro citlivou pleť: Obnov kožní bariéru se Skin1004

Trápí tě citlivá pokožka a začervenání? Obáváš se pálení po každé, co zkoušíš novou kosmetiku? Nauč se pečovat o svou pleť a zařaď do péče přírodní kosmetiku, která posílí tvou kožní bariéru.

Ale co je vlastně kožní bariéra?

Jednoduše řečeno, je to svrchní vrstva pokožky, která tě chrání před slunečními paprsky, prachem a dalšími faktory, které na tělo každý den útočí. 

Náš organismu tvoří ze 60 % voda. To, aby z těla rychle nevyprchala, je dalším z úkolů kožní bariéry. Naopak, když málo a nepravidelně piješ, tak pokožka začne vodu zadržovat, což způsobuje např. otoky. Hydratace je proto důležitá zevnitř i zvenku.

Oslabená nebo poškozená kožní bariéra vede k vysušení pleti, dehydrataci, vzniku zánětů a dalších kožních problémů.

Čím můžeš své pleti uškodit?

Faktorů, které ovlivňují stav pokožky a kožní bariéry je mnoho. Těmi nejvýraznějšími jsou:

Agresivní péče: Příliš častá exfoliace nebo drhnutí pokožky poškozuje kožní bariéru.

Vlivy z prostředí: UV záření a znečištění vzduchu vyčerpává a poškozuje pokožku. O důvod víc být k naší planetě ohleduplní (a denně používat SPF).

Citlivá pleť? Obnov kožní bariéru se Skin1004

Věk: S přibývajícími roky pokožka stárne. V překladu - ztrácí se z kolagen a proto se pleť pomaleji regeneruje po poškození a oslabuje se kožní bariéra. Kolagen je dobré po 25. roku začít doplňovat.

Genetika: Na přirozeně krásnou pleť má zkrátka někdo větší štěstí. Ekzematici mohou vyprávět.

Jak poznáš, že je kožní bariéra oslabená?

 

Citlivá pleť? Obnov kožní bariéru se Skin1004

Nejčastějším projevem citlivé pleti je začervenání, viditelné reakce na kosmetiku, ale také dlouhotrvající zarudnutí, poté co jsi pleť vystavila silnému větru nebo mrazu. Dále ji poznáš podle pálení, zánětlivého akné, drobných prasklinek a již zmíněné dehydratace a suchosti. 

Jak obnovíš kožní bariéru?

Jakmile dojde k poškození kožní bariéry, je velmi složité ji obnovit do plné síly. Ale žádný strach! Do našeho sortimentu právě přibyla značka Skin1004 plná přírodní centelly asiatica (CICA, pupečník asijský), která ti pomůže udržet optimální míru hydratace a ochrání tvou pleť před poškozením

K trvalému zmírnění citlivosti ti stačí 6 pečujících kroků:

#1 čisticí olejíček

Madagascar Centella Light Cleansing Oil - Odličovací olej s centellou

#2 čisticí pěna

Madagascar Centella Ampoule Foam - Čistící pěna s centellou

#3 toner

Madagascar Centella Hyalu-Cica Brightening Toner - Toner s kyselinou hyaluronovou a centellou

#4 sérum

Madagascar Centella Ampoule - Hydratační sérum s centellou

#5 hydratační krém

Madagascar Centella Probio-Cica Enrich Cream - Pleťový krém s probiotiky

#6 SPF krém

Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum SPF50+

Chceš se dozvědět víc o famózních účincích centella asiatica? Přečti si náš další článek, kde se této podivuhodné rostlince podíváme na zoubek. ;)

Jak provést test snášenlivosti? Otestujte snadno svou kosmetiku

Začínáte s korejskou péčí a nejste si jistá, jestli vám bude nová kosmetika vyhovovat? Nejlepší je si jí pořádně vyzkoušet! Dozvíte se tak víc nejen o účincích produktů, ale také o své vlastní pokožce. Jak ale na to? S tím vám hned poradíme.

Proč je test snášenlivosti nutný?

Kosmetické produkty jsou vždy spojením mnoha složek, které ovlivňují nejen jejich účinnost, ale také konzistenci, vstřebávání nebo třeba vůně. V ideálním případě společně vytváření harmonický celek, který vám pomáhá na cestě za krásnou pletí. 

Každá pleť je však jedinečná a co sedne jedné, nemusí vyhovovat druhé, proto je důležité u každé (i velmi kvalitní) kosmetiky provádět test snášelivosti

Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě začervenání či alergické reakce.

Jak otestovat svou kosmetiku?

Určitě je dobré začít nákupem vzorečků, které jsou cenově nenáročné a navíc obsahují perfektní množství kosmetického přípravku pro provedení testu.

Jakmile máte svou novou kosmetiku vybranou a hezky doma, pak už je provedení testu jednoduché. 

  1. Vyberte místo, kde je nepravděpodobné, že byste si aplikovanou kosmetiku omylem smyla nebo setřela (např. na vnitřní stranu paže nebo v ohybu lokte).
  2. Poté kosmetický produkt aplikujte ve stejně silné vrstvě, v jaké ho plánujete používat.
  3. Následně nechte kosmetiku působit. U čistících balzámů, olejíčků, pěn, gelů a peelingů stačí 5 minut. U nesmývatelné kosmetiky pak je nejlepší nechat ji na pokožce působit 24 hodin.
  4. Pokud uvidíte po uplynutí této doby na pokožce reakci jako je zarudnutí, pálení nebo svědění, pak přípravek ihned smyjte. V opačném případě můžete svou kosmetiku s klidem začít používat.

V případě, že se objeví podráždění stačí vrstvu kosmetiky omýt a pokožka se do 24 hodin sama zklidní. V případě reakce, která se ani za tuto dobu nezmírní, doporučujeme raději kontaktovat dermatologa.

Smyslem korejské kosmetiky je dopřávat pleti péči, která jí udělá krásnou doslova zevniř. Právě proto se v ní obvykle nevyskytují prokazatelně dráždivé chemické složky, ale naopak se snaží čerpat maximum svých účinků z přírody. Každý produkt je však jedinečný a ke každému zkrášlujícímu cíli vede cesta skrze jiné složky, proto je vždy nejlepší vnímat, co nejlépe vyhovuje přímo vaší pokožce. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz