Mluvíme            

Kosmetika s vaječný bílkem pro pleť i vlasy

Na Velikonoce se vám klasicky bude doma válet spousta vajíček. Určitě jste slyšeli, že je můžete využít pro pleťové a vlasové masky, ale jde to udělat i jednodušeji a praktičtěji, než před každou koupelí oddělovat žloutky – stačí používat kosmetiku s extraktem vaječného bílku.

Co vaječný bílek umí?

Bílek je z 90 % voda, ve které je rozpuštěných zbylých 10 % proteinů. Právě vysoký obsah bílkovin je důležitý pro vlasy i pokožku. Proteiny na sebe váží vlhkost, proto dodají pleti vyplněný a pevnější vzhled. Najdete je také ve spoustě vlasových masek, jelikož posilují vlasovou strukturu a zpevňují ji. Bez dostatku bílkovin se vlasy lámou a jsou velmi křehké. Navíc také hydratují vlasovou pokožku a pomáhají tak proti lupům.

Tím však benefity nekončí. Bílek obsahuje jeden konkrétní protein, který ničí bakterie způsobující akné. Dokáže tedy zabránit tvorbě pupínků hned na začátku, než se vůbec bakterie stačí dostat do pórů a vyvolat zánět. Pokud jste však slyšeli, že bílek „stahuje“ póry, jde o mýtus. Póry se nedokážou stahovat a otevírat ničím, nemají žádné svaly, jsou to pouze otvory do pokožky. Může se však zdát, že jsou póry díky bílku opticky menší – dobře totiž odstraňuje kožní maz.

Proč je kosmetika lepší než DIY maska s bílkem?

K-beauty kosmetika s vaječným bílkem používá čistý extrakt, proto nehrozí tolik rizik, jako při používání běžných vajec. Ty mohou být ovlivněny kvalitou chovu, skladováním, mohou se do nich dostat nečistoty během přípravy masky atd. Avšak pokud máte na vajíčka alergii nebo trpíte intolerancí, užívejte si pouze pohled na ta malovaná.

Samotný bílek navíc obsahuje jen bílkoviny; chybí mu vitamíny, minerály a další látky, které by vaše pleť nebo vlasy mohly využít. 

Velikonoční nadílka na KEEO

Dopřejte si všechny účinku bílku prakticky a bezpečně s kosmetikou na KEEO:

Daengi Meori se specializuje na přírodní vlasovou péči a mezi její hvězdné produkty patří i keratinový šampon Egg Planet a vyživující maska ze stejné řady. Tyto pečující produkty přináší suchým, mdlým i poškozeným vlasům všechny benefity spojené s využitím vaječných bílků a dalších skvělých surovin, které udělají z vašich vlasů skutečnou korunu krásy. 

Řada Egg Planet nekončí jen vlasovou péčí, ale dokáže se i úžasně postarat o vaše ruce. Trápí-li vás často popraskané, suché a hrubé ruce, dopřejte jim jeden z vyživujících hydratačních krémů, aby vaše pohlazení bylo opět hedvábně jemné a laskavé.

Holika Holika Smooth Egg Skin - velikonoční nadílka pro správné skincare fanatiky! Peeling nebo čistící pěna v obalech téměř nerozeznatelných od skutečných vajíček. 

Všechna kosmetika s vaječným bílkem >

Zdroj fotky: Kurious Mall

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz