Suchá pleť

sucha pletOd pohledu tenká, matná suchá pokožka nezřídka působí mdle a bez života. Její povrch je hrubý, nepružný, může být pokryt červenými skvrnami. Zato póry na suché pokožce téměř nejsou viditelné.

Mnohé z nás určitě znají ten pocit napjaté kůže, která je podrážděná a na některých místech se tvoří suché šupinky. Po většinu roku, zejména v chladných měsících, jsou pro suchou pokožku tyto pocity každodenní nepříjemnou skutečností, kterou je potřeba nějak potlačit. Nevhodná kosmetika může tyto projevy přitom ještě zhoršit.

plus Výhody: na suché pleti obvykle dobře drží make-up. Díky úzkým pórům je pleť od pohledu hladší a přitažlivější. Na obličeji ani na těle se netvoří téměř žádné černé tečky.
minus Problémy: mytí obyčejnou vodou, přímé vystavení slunečním paprskům, vítr a studený vzduch – to vše způsobuje podráždění, pokožka je zarudnutá a začíná se odlupovat. Suchá pleť je náchylná i k předčasné tvorbě vrásek.

Korejská péče o suchou pleť

V Koreji se krása stala doslova kultem. Korejky jsou přesvědčené, že žena je krásná, pokud má dobře upravenou pleť. Chcete vypadat mladě i ve 40? Pak se začněte pravidelně starat o svou pleť již ve 20. To je to, v co věří většina korejských dívek. Pojďme si tedy říct, v čem spočívá tak populární korejská péče o pleť. Základní pravidlo moderních korejských žen zní: čistá a dokonale upravená pleť je tím nejlepším make-upem. Na rozdíl od převažujícího názoru (částečně ovlivněného sousedním Japonskem), Korejky téměř nepoužívají dekorativní kosmetiku. Jistě, je zde určité minimum v podobě BB krému a lesku na rty, ale základem je přesto důsledná péče o pleť.

spravne Správná péče o suchou pleť

klairs rich foam

Čištění


Suchá pleť nesnese mytí příliš teplou ani příliš studenou vodou: od té studené se nadměrně zužují cévy a od horké se zase rozšiřují, což způsobuje dřívější tvorbu vrásek. Proto by se k čištění suché pleti měla používat výhradně voda pokojové teploty.

Všechny čisticí prostředky pro suchou pokožku by měly být na mastné bázi, aby z pleti neodstraňovaly přirozenou mastnotu - například speciální čisticí mléko nebo krém s hydratačními složkami.
Doporučujeme: Rich Moist Foaming Cleanser

 

toner good ceraZásadní je důkladná hydratace


Hydratační toner a voda ve spreji jsou nejlepšími přáteli suché pokožky, kterou oživují a osvěžují. Vybírejte tonery speciálně pro suchou pokožku, obohacené o rostlinné extrakty a zvlhčující látky. Tyto složky dokážou obnovit rovnováhu pleti. Skvělé ohlasy má Skin & Good Cera Ultra Toner  značky Holika Holika.

 

 

 

Výživa suché pokožky

Emulze a krémy pro suchou pokožku by měly kromě hydratačních látek obsahovat také dostatečné procento tuků. Tyto krémy mají obvykle koncentrovanější složení, proto je pro správnou péči zapotřebí i emulze. Naším favoritem, který je určen zejména pro velmi suchou, citlivou pleť se sklony k odlupování, je Skin & Good Cera Super Cream Original  a Skin & Good Cera Ceramide Ultra Emulsion. 

I v případě suché pokožky je nezbytné dodržovat každodenní vícechodovou asijskou péči o pleť bez vynechání jednotlivých kroků (s drobnými výjimkami v letní horké sezóně, především podle reálného stavu pokožky). Pro suchou pleť však platí jedno upozornění – pravidelný peeling je možné provádět pouze tehdy, když není pleť aktuálně přesušená ani podrážděná či zarudnutá. V takových případech by peeling tyto symptomy ještě zhoršil. A v zimních měsících je pro suchou pleť peeling naprostým tabu.

konjac spongeAlternativou a zároveň velmi užitečným prostředkem je houba konjac Konjac Cleansing puff, kterou lze při čištění suché pokožky používat bez jakýchkoliv dalších přípravků. Tato houba zajistí delikátní očištění pleti od odumřelých buněk a zároveň jemně ji promasíruje.

 

 

 

 

cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa MaskMasky
Pro suchou pleť jsou obvykle nabízeny masky s krémovou texturou. Takové masky suché pleti navrací hebkost a zklidňují pokožku náchylnou k zarudnutí a podráždění. Tyto masky lze aplikovat bez jakýchkoliv omezení. Přesušenou pleť rychle hydratují a navrací jí ztracenou elasticitu. 
Náš tip: Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.