Krása po korejsku: perfektní pleť v 10 krocích aneb tajemství „věčného“ mládí Korejek


skin care book
Krása po korejsku: perfektní pleť v 10 krocích aneb tajemství „věčného“ mládí Korejek

Móda je v mnohém jako láska. Také jí podlehnete v každém věku. A také pronikne do všech zákoutí, doko

nce i do kosmetiky a kosmetických rituálů. Ještě včera se všichni honili za francouzskými krémy a rtěnkami, a dnes už vzhlížejí k Asii. Na vrcholu kosmetické módní vlny je Jižní Korea. A to z dobrého důvodu: Korejky působí mladistvě i u odchodu do penze a jejich pleť září přímo zevnitř. Vděčí za to nejenom tunám BB-krémů a zázrakům plastické chirurgie, ale zejména důrazu na detailní péči o pleť. Korejský „systém“ krásy pokořil internet a ženská srdce po celém světě. Dnes vám prozradíme, jak se přiblížit ideálu v 10 (každodenních) krocích. Jdeme na to? 

Každá společnost má své ideály a standardy krásy. A zatímco v případě západních zemí (včetně nás) ještě stále poněkud dominuje barbie typ, Asiaté, a zejména Korejci, vyznávají mnohem milejší typ panenek a ctí především mládí a svěžest. Až do pokročilého stáří se ženy snaží vypadat jako za mlada. Základem je přitom bezchybně krásná pokožka. Hladká a sametově jemná pleť je zkrátka snem každé Korejky. V této honbě za věčným mládím Korejci vynalezli přímo magický elixír v podobě vysoce účinného systému každodenní péče o pleť. Varování: je to dlouhý, namáhavý a ne vždy levný boj. Ale výsledek stojí za to, abyste to alespoň vyzkoušeli. Takže se vyzbrojte trpělivostí a potřebnými pečujícími prostředky, abyste den za dnem dodržovali těchto 10 kroků ke kráse.

 

1. krok: čištění  

Večer, když se vracíte domů po dlouhém dni a v některých případech i ráno (v závislosti od typu pleti), si vaše tělo žádá zaslouženou očistu. Spát s make-upem striktně zakazuje každá kosmetická „víra“.
Ale Korejky při čištění pleti sahají po nezvyklém přípravku – hydrofilním oleji. Nanášejí jej na suchou pleť, masírují suchými prsty po dobu několika minut a poté smyjou vodou. Při kontaktu s vodou se olej napění a efektivně odstraní všechny zbytky kosmetiky, včetně voděodolné. Zároveň však pleť zbytečně nevysuší, právě naopak, má mírně hydratační účinky. A navíc opticky zesvětlí černé tečky.

Ovšem, pokud nesnesete pocit mastnoty nebo máte vyloženě mastný typ pleti, je vhodné po této divotvorně hydrofilní kúře dokončit vodní proceduru ještě dalším prostředkem. Ale o něm už víc v následujícím kroku.

2. krok: opakované čištění

Ne, samotným olejem, dokonce ani hydrofilním, vítězství nedosáhneš. Minimálně ne v boji za dokonalou krásu. Proto se po umytí pro nás tak neobvyklým prostředkem Korejky myjí ještě jednou. Tentokrát už čisticí pěnou nebo speciálním gelem, který napění pomocí houbičky. Póry se tak dokonale vyčistí a dokonce i mastná pleť se zmatní. Tomu se tedy říká pořádná očista. 
 
3. krok: peeling 

Korejky věří, že pro zpomalení procesu stárnutí je potřeba pokožku pořád „obnovovat“ odstraňováním odumřelých buněk. A mnozí západní kosmetologové jsou s nimi zajedno. Proto se nezbytnými pomocníky v péči o pleť po korejsku staly peelingy s ovocnými kyselinami. Nejzvláštnějším a nejšetrnějším typem je krém, který vmasírujete do pleti, čímž se začne přímo na místě srážet a drobit. Při tom efektivně absorbuje všechny nečistoty a odumřelé buňky. Přesto asi není úplně žádoucí trávit touhle procedurou každý den, jak to dělají Korejky. Aplikace peelingu několikrát týdně bohatě stačí pro dosažení svěžího vzhledu a zdravě zbarvených tváří.

4. krok: toner

Po umytí je potřeba obnovit přirozené pH pokožky, a to velice rychle, ideálně do 10 vteřin.
 V opačném případě vám začne pokožka vysychat doslova před očima. S tímhle rychlostním pravidlem přišli právě korejští kosmetologové. Ale Korejky jim neodporují a poslušně se jím řídí. Proto nanášejí toner na ještě lehce vlažnou pokožku. Ten vlahu zadrží a připraví pleť na další fázi. 

5. krok: esence

Netušíte, k čemu přesně esence slouží? Rozhodně nejste samy. V nabídce mnoha kosmetických řad v našich končinách tenhle přípravek ještě pořád chybí. Ovšem v Asii je neskutečně populární. Esence je hutnější než toner, svou konsistencí připomíná neúplně ztuhnuté želé. Jejím hlavním účelem je obnovit rovnováhu vlhkosti po umytí pleti. Je tak zlatým středem korejské péče o pleť.

6. a 7. krok: sérum

Řekneme to stručně – hlavním úkolem tohoto prostředku je připravit pokožku k dalšímu kroku v podobě krému nebo masky. Hlavní pravidlo zní, že sérum je potřeba pečlivě vybírat podle typu pletiúčinků vybraného krému. Zvláčňující sérum účinkuje ruku v ruce se zvláčňujícím krémem, sérum pro zúžení pórů zase se zmatňujícím krémem pro mastnou pleť a tak dále. Přitom tenhle ne zcela známý přípravek není těžké rozeznat – dostala se vám do rukou korejská lahvička s pipetou? S největší pravděpodobností to bude právě sérum. Chopte se ho a aplikujte po nanesení esence, nebo alespoň po toneru.

8. krok: plátýnková maska

Možná se budete divit, ale Korejky používají masky dokonce s větším nadšením nežli nám bližší krémy. Protože neskonale věří v jejich účinnost. A není to žádná záhada – i když plátýnková maska může vypadat poněkud divně, je skrz naskrz nasáknutá hydratačními a vyživujícími látkami, které lehce pronikají do pleti ošetřené v předchozích krocích. Stačí 10-20 minut ráno nebo večer a vaše pleť bude doslova zářit. Právě jsme vám odhalili tajemství toho, jak se korejským tvářičkám daří vypadat pokaždé tak odpočatě.

9. krok: krém

Tak alespoň něco blízké našemu oku. Ale ani tady se to neobešlo bez korejských triků. Za prvé, nejčastější konzistencí korejských krémů je gel. Což se dá lehce pochopit – po všech těch předchozích vrstvách by nám známý krém smetanové konzistence byl už přespříliš. Za druhé, velice populární složkou korejských krémů je hlemýždí sliz. Ale není důvod ohrnovat nos – mucin, základní složka slizu, má intenzivní regenerační účinky, hojí jizvy po akné a redukuje vrásky. No a za třetí, Korejky by určitě nezapomněly na krém na oční okolí, vždyť právě na něm jsou projevy stárnutí viditelné jako první. Je se čemu přiučit.

10. krok: maska na noc

Sleeping pack
je v současnosti snad nejpopulárnějším prostředkem v korejském sortimentu péče o pleť. Noční masky mají konzistenci hustého gelu a aplikují se na noc po absolvování základní přípravy v předchozích 9 krocích. A skutečně se smývají až ráno. Zato v průběhu spánku maska aktivně vyživuje pleť, napomáhá přirozeným regeneračním procesům, které jsou spouštěny právě během spánku, a co je nejdůležitější, spolehlivě udrží v pleti předchozí vrstvy kosmetického „dortíku“. Je to taková super-náhražka nočního krému. Výsledkem je, že pleť ráno působí vyživeně a mladistvěji. V každém případě, Korejky si ji náramně pochvalují.

Pokud vás neděsí složitost tohoto systému a 10 vrstev přípravků na pleti, vyzkoušejte alespoň na chvíli péči po korejsku. Přece jenom, nadpozemsky krásné tvářičky Korejek nadchnou každého.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.